اپل در سایه تهدید

n00001927-b.jpg

به تازگی تعدادی از هکرهای اینترنتی حملات دامنه داری را علیه سیستم عامل های محبوب شرکت اپل یعنی مک و آی‌اواس آغاز کرده اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به نقل از وی تری، در حالی که حمله به سیستم عامل مک امر تازه ای نیست، برای اولین بار بدافزار خطرناکی برای آلوده کردن سیستم عامل iOS شناسایی شده است.

شرکت کسپرسکی که این بدافزارها را شناسایی کرده و مورد بررسی قرار داده می گوید بدافزارهای یاد شده در قالب فایل های ضمیمه برای کاربران ارسال می شوند و اگر فرد بر روی آنها کلیک کند رایانه اش به بدافزار آلوده می شود.

بدافزار طراحی شده برای رایانه های مک MaControl backdoor نام دارد که پس از نصب به هکرها امکان می دهد به فهرست فایل های کاربر دسترسی داشته باشند و حتی آنها را برای دیگران ارسال کنند. ارسال فرامین از سوی هکرها برای رایانه آلوده شده دیگر قابلیت MaControl backdoor است.

این دومین بار در یک سال اخیر است که بدافزاری خطرناک امنیت کاربران رایانه های مک را تهدید می کند. پیش از این در آغاز سال ۲۰۱۲ بدافزار فلاش بک به سراغ کاربران رایانه های مک رفته بود. برآوردها نشان می دهد که فلاش بک بیش از ۶۰۰ هزار رایانه مک را در سراسر جهان آلوده کرده است.پیش بینی می شود که حملات مخرب بر ضد رایانه های مک ظرف ۱۲ ماه آینده نیز با شدت ادامه یابد.

اما تروجان خطرناکی که سیستم عامل آی او اس را هدف گرفته Find and Call نام دارد که با جمع آوری اطلاعات فهرست تماس های کاربر این اطلاعات را برای سرور دیگری ارسال می کند. تحقیقات برای شناسایی عوامل طراحی این تروجان ادامه دارد.

ادامه
تایید شده توسط